System ALEX IDEA

System ALEX IDEA

Poznaj system ALEX IDEA

Poznaj system ALEX IDEA

Ten innowacyjny zestaw zapewnia ponadprzeciętną oszczędność paliwa. Dzięki specjalnie opracowanym algorytmom sterującym zużywa tylko 5-15% benzyny, podczas gdy konkurencyjne instalacje tego typu wymagają dotrysku prawie 20-30% benzyny. 

Został stworzony do silników z wtryskiem bezpośrednim i dualnym, m.in.:
TSI, FSI, TFSI, GDI, T-GDI, EcoBoost, SkyActiv, DISI, JTS, TBI, SIDI, DIG, DIG-T, TCE

Niezawodny

Pełna kontrola nad procesem produkcji przekłada się na doskonałą kompatybilność wszystkich komponentów. Nasze wieloletnie doświadczenie, dokładne testy oraz dbałość o najwyższą jakość pomogły nam stworzyć niezwykle niezawodny system.

Zapewnia wyższy komfort prowadzenia oraz płynność jazdy

W pełni dopracowany system ALEX IDEA przekłada się zauważalnie na komfort i radość z jazdy. Wszystkie komponenty pochodzące od jednego producenta to nasz zdecydowany wyróżnik na rynku.

 

W konkurencyjnej cenie

W tym zakresie również nie zawodzimy. Zadbaliśmy o to, aby nasze podzespoły były dostępne w rozsądnej cenie. Dzięki prostym i niewymagającym procedurom montażu, koszty założenia instalacji również nie będą wysokie.

Postaw na ekonomiczną jazdę

Postaw na ekonomiczną jazdę

Dzięki Systemom ALEX zyskujesz ponadprzeciętną oszczędność paliwa używanego do rozruchu silnika oraz chłodzenia i smarowania wtryskiwaczy benzynowych.

Niewielki dotrysk benzyny jest konieczny!

W silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa wtryskiwacze benzynowe są umiejscowione bezpośrednio w komorach spalania, a ich końcówki są narażone na intensywną temperaturę i działanie produktów spalania. Wtryskiwacze wymagają więc przepływu benzyny, aby mogły być czyszczone, a przepływające paliwo mogłoby je chłodzić. W związku z tym instalacja LPG do silników z bezpośrednim wtryskiem nie powinna trwale wyłączać wtryskiwaczy benzynowych.

Ilość benzyny używanej do oczyszczania i chłodzenia wtryskiwaczy może się różnić, zależnie od możliwości / algorytmów sterownika gazu oraz specyfiki konkretnego modelu samochodu. W systemie ALEX IDEA udział benzyny zwykle wynosi od 5% do 10%. W przypadku bardziej złożonych jednostek napędowych może to wynosić około 15%.

Wiele osób, które rozważają montaż LPG w aucie, zastanawia się, jak duże jest zużycie benzyny w czasie użytkowania systemu. Jako producent instalacji autogazu ALEX zadbaliśmy o to, aby zużycie benzyny było jak najniższe. Wszystko po to, aby maksymalnie obniżyć koszty eksploatacji instalacji, która z założenia przecież ma przynosić nam zauważalne oszczędności.

Benzyna wykorzystywana jest wyłącznie podczas rozruchu silnika oraz rozgrzania reduktora lub do oczyszczania wtryskiwaczy w systemach LPG do wtrysku bezpośredniego.

Komponenty systemu

Najważniejszym elementem systemu jest nowatorski sterownik ALEX IDEA, oferowany w komplecie z doskonale znanymi na rynku komponentami, również naszej produkcji.

Sterownik ALEX IDEA

Sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej, który dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, umożliwia konwersję na LPG popularnych silników z bezpośrednim i dualnym wtryskiem paliwa. System można zaadaptować do większości aut wyposażonych we wtryskiwacze elektromagnetyczne. Współpracuje z silnikami wolnossącymi i turbodoładowanymi, z wieloma typami wtryskiwaczy gazowych i różnymi czujnikami poziomu gazu.

Wtryskiwacze LPG/CNG

Reduktor adaptacyjny SHARK BFE ADAPT

Reduktor adaptacyjny SHARK BFE ADAPT

Dedykowany do wymagających silników zasilanych pośrednim, bezpośrednim i dualnym wtryskiem benzyny o mocy do 250KM. Adaptuje się do aktualnego obciążenia silnika, tym samym zwiększając wydajność całego systemu LPG. To absolutny gamechanger wśród reduktorów!

Filtr gazu LPG/CNG Ultra360°

Filtr gazu LPG/CNG Ultra360°

Grawitacyjny filtr odstojnikowy Ultra360° o oryginalnej konstrukcji zespołu filtrującego gwarantuje skuteczną filtrację paliwa LPG i najwyższej klasy ergonomię. Posiada wymienny poliestrowy wkład filtrujący. Króćce wlotu i wylotu umiejscowiono na osobnych, niezależnych elementach obudowy filtra, dzięki czemu można dowolnie regulować kąt pomiędzy nimi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, montażysta ma pełną swobodę w umiejscowieniu filtra w komorze silnika.

Centralka RGB

Centralka RGB

Wyróżniający się minimalistycznym designem przełącznik wyposażony w diody SMD RGB, których kolor i natężenie podświetlenia można spersonalizować. Obudowa jest zgrabna i niewielka, ma symetryczny kształt. Występuje wersji płaskiej – wpuszczanej (V1) lub klasycznej (V2). Wskazuje rodzaj zasilania (benzyna/gaz) oraz poziom gazu w zbiorniku. Pozwala na wybór rodzaju zasilania, informuje o błędach systemu. Ma funkcję awaryjnego uruchomienia auta na gazie.

Montaż systemu ALEX IDEA

Najwyższej jakości instalacja gazowa z całkowicie kompatybilnymi elementami podzespołów to czysta przyjemność montażu i pełna satysfakcja z użytkowania. Nic dziwnego, że Systemy ALEX są tak chętnie wybierane przez profesjonalne warsztaty. Warto z nami współpracować!

Jeśli chcesz mieć gwarancję najlepszego dopasowania instalacji LPG dla swojego pojazdu i czerpać z niej jak największe korzyści, postaw na sprawdzonych montażystów. Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy warsztat LPG, który zainstaluje system autogazu ALEX w Twoim samochodzie.