Montaż instalacji LPG

Montaż instalacji LPG

Zamontuj autogaz w samochodzie i oszczędzaj nawet 50% w codziennej eksploatacji!

Zamontuj autogaz w samochodzie i oszczędzaj nawet 50% w codziennej eksploatacji!

Wyposażenie auta w instalację LPG to inwestycja, która zwraca się w niedługim okresie użytkowania. Żeby było to opłacalne, konieczny jest wybór podzespołów renomowanych firm oraz przeprowadzenie profesjonalnego montażu gazu do samochodu. Dobierz odpowiedni system do konkretnego auta za pomocą konfiguratora LPG i ciesz się niezawodną instalacją!

Montaż instalacji LPG – jak przebiega?

Montaż instalacji LPG każdorazowo poprzedza przeprowadzenie dokładnej diagnostyki pojazdu. Szczegółowo wykonywana jest kontrola układu elektrycznego oraz przeprowadzana diagnostyka OBD. Systemy LPG montowane w samochodzie wymagają prawidłowego doboru komponentów takich jak: reduktor, wtryskiwacze, filtr czy sterownik.

Ważnym punktem w tym procesie jest odpowiednie zaplanowanie rozmieszczenia elementów instalacji, mające na celu ułatwienie dostępu do  filtrów fazy ciekłej i fazy lotnej w późniejszym czasie, podczas serwisów. Na tym etapie użytkownik wybiera też miejsce montażu centralki, czyli przełącznikiem benzyna/gaz oraz pojemność i rozmieszczenie zbiornika LPG. W kolejnym kroku przystępuje się do montażu wspomnianych podzespołów. Po montażu elementów mechanik przeprowadza kalibrację (regulację) systemu LPG.

Podstawą w montażu instalacji gazowej jest znalezienie doświadczonych i zaufanych montażystów, którzy gwarantują wysoki poziom świadczonych usług. Znajdziesz ich na mapie rekomendowanych warsztatów instalacji ALEX IDEA i ALEX OPTIMA.

Masz pytania lub wątpliwości? Odezwij się do nas!

Sprawdź czy odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się już w FAQ lub odezwij się przez chat Messenger.