O firmie

Kim jesteśmy?

 

ALEX Sp. z o.o. to firma produkcyjno-handlowa z ponad 20-letnim doświadczeniem w dziedzinie alternatywnych systemów zasilania pojazdów. Naszą wielka przygodę z rynkiem autogazu rozpoczęliśmy jako warsztat montujący systemy zasilania LPG i importer włoskich instalacji. Dziś jesteśmy dynamicznie rozwijającą się polską firmą, która skoncentrowała swoją działalność na produkcji doskonałych samochodowych instalacji gazowych.

Nasza oferta to przede wszystkim własna produkcja: elektronika sterująca OPTIMA, reduktory SHARK i TURBOT, wtryskiwacze BARRACUDA i ALEX RAIL-001, filtry Ultra360°, zawory gazowe, przewody termoplastyczne oraz kompletne systemy zasilania LPG/CNG oferowane pod marką OPTIMA. Obok własnej produkcji, oferujemy również szeroką gamę systemów innych, uznanych polskich i włoskich producentów m.in.: Tomasetto, Lovato, OMB, Valtek, KME oraz Bormech. A także doskonale znaną i docenianą na całym świecie elektronikę A.E.B. dostrojoną do produkowanych przez nas elementów mechaniki autogazu, oferowaną jako gotowe zestawy montażowe pod marką ALEX by AEB.

Co nas wyróżnia?

 

Nasze produkty to autorskie i niezawodne rozwiązania w zakresie mechanicznych elementów instalacji LPG/CNG. Nasze projekty realizujemy od A do Z – począwszy od własnego działu konstrukcyjno-technologicznego, poprzez działy obróbki mechanicznej i przetwórstwa tworzyw sztucznych, skończywszy na profesjonalnych liniach montażowych. Jesteśmy przy tym wciąż elastyczni i dynamiczni, dzięki czemu możemy szybko reagować na potrzeby rynku i oczekiwania klientów.

 


143 165000
Warsztatów w całej Polsce Sprzedanych zestawów Optima

Co nas napędza?

 

Przede wszystkim… autogas, ale drugim nieocenionym źródłem energii oraz ciągłej motywacji jest uznanie i docenienie naszych produktów, jak i nas – pracowników firmy ALEX. Na naszym koncie są już m.in.: nagroda INPRO 2012 dla Barracudy, podwójne INPRO 2013 dla Napoleona i OPTIMY, INPRO 2014 za filtr Ultra360°, INPRO 2015 za reduktor CNG MORAY, wyróżnienie w rankingu Diamentów Forbesa 2013, 2015, 2016 i 2017, Gepardy Biznesu 2014, 2016 i 2017, podwójne Gazele Biznesu 2013 i 2016 oraz zaliczenie nas do grona „Liderów innowacji i rozwoju”.

 

Plany na przyszłość.

 

Naszym celem jest dalszy dynamiczny rozwój firmy, poprzez wprowadzenie kolejnych inwestycji – co pozwoli pozyskać nowe i rozwijać zdobyte już rynki. Doskonalenie istniejących, opracowanie i wdrażanie nowych produktów oraz systemów, które zapewnią ekonomiczną i ekologiczną alternatywę zasilania najnowocześniejszych silników w pojazdach spalinowych.