O firmie

Kim jesteśmy?

 

ALEX Sp. z o.o. to firma produkcyjno-handlowa z ponad 18-letnim doświadczeniem w dziedzinie alternatywnych systemów zasilania pojazdów. Naszą wielka przygodę z rynkiem autogazu rozpoczęliśmy jako warsztat montujący systemy zasilania LPG i importer włoskich instalacji. Dziś jesteśmy dynamicznie rozwijającą się polską firmą, która skoncentrowała swoją działalność na produkcji doskonałych samochodowych instalacji gazowych.

Nasza oferta to przede wszystkim własna produkcja: elektronika sterująca OPTIMA, reduktory SHARK i TURBOT, wtryskiwacze BARRACUDA i ALEX RAIL-001, filtry Ultra360°, zawory gazowe, przewody termoplastyczne oraz kompletne systemy zasilania LPG/CNG oferowane pod marką OPTIMA. Obok własnej produkcji, oferujemy również szeroką gamę systemów innych, uznanych polskich i włoskich producentów m.in.: Tomasetto, Lovato, OMB, Valtek, KME oraz Bormech.

Co nas wyróżnia?

 

Nasze produkty to autorskie i niezawodne rozwiązania w zakresie mechanicznych elementów instalacji LPG/CNG. Nasze projekty realizujemy od A do Z – począwszy od własnego działu konstrukcyjno-technologicznego, poprzez działy obróbki mechanicznej i przetwórstwa tworzyw sztucznych, skończywszy na profesjonalnych liniach montażowych. Jesteśmy przy tym wciąż elastyczni i dynamiczni, dzięki czemu możemy szybko reagować na potrzeby rynku i oczekiwania klientów.

 


143 165000
Warsztatów w całej Polsce Sprzedanych zestawów Optima

Co nas napędza?

 

Przede wszystkim … autogas, ale drugim nieocenionym źródłem energii oraz ciągłej motywacji jest uznanie i docenienie naszych produktów, jak i nas – pracowników firmy ALEX. Na naszym koncie są już m.in.: nagroda INPRO 2012 dla Barracudy, podwójne INPRO 2013 dla Napoleona i OPTIMY, INPRO 2014 za filtr Ultra360°, INPRO 2015 za reduktor CNG MORAY, wyróżnienie w rankingu Diamentów Forbesa 2013, 2015, 2016 i 2017, Gepardy Biznesu 2014, 2016 i 2017, podwójne Gazele Biznesu 2013 i 2016 oraz zaliczenie nas do grona „Liderów innowacji i rozwoju”.

 

Plany na przyszłość.

 

Naszym celem jest dalszy dynamiczny rozwój firmy, poprzez wprowadzenie kolejnych inwestycji – co pozwoli pozyskać nowe i rozwijać zdobyte już rynki. Doskonalenie istniejących, opracowanie i wdrażanie nowych produktów oraz systemów, które zapewnią ekonomiczną i ekologiczną alternatywę zasilania najnowocześniejszych silników w pojazdach spalinowych.