System ALEX DIESEL CNG

System ALEX DIESEL CNG

Poznaj System ALEX DIESEL

Poznaj System ALEX DIESEL

System ALEX DIESEL to instalacja typu dual fuel do zasilania silników wysokoprężnych, wykorzystująca paliwo LPG lub CNG.

System ALEX DIESEL opiera się na mieszaniu 2 paliw: oleju napędowego oraz gazu. Sterownik ogranicza wtryskiwanie oleju napędowego do ilości umożliwiającej samozapłon w cylindrze, a w jego miejsce podaje precyzyjną dawkę gazu.

Udział gazu w instalacji ALEX DIESEL wynosi średnio do 30% LPG lub 50% CNG. Takie proporcje paliwa dodatkowego gwarantują prawidłowego warunki pracy silnika i całego systemu. Dodanie gazu, który pełni rolę katalizatora do mieszanki paliwowej, pozwala na wydajniejsze spalanie oleju napędowego, co w zwykłym silniku diesla jest praktycznie niemożliwe.

Silniki wysokoprężne spalają większość wtryskiwanego oleju napędowego, lecz zawsze pozostaje pewna część, która zamienia się w spaliny (zawierające m.in.: węglowodory, tlenek węgla, tlenek azotu oraz rakotwórcze cząstki stałe). W systemie ALEX DIESEL, dzięki poprawie efektywności spalania mieszanki gazu i oleju napędowego, emisja CO2, cząsteczek stałych oraz tlenków azotu jest o wiele niższa.

W systemie ALEX DIESEL, dzięki poprawie efektywności spalania mieszanki gazu i oleju napędowego, emisja CO2, cząsteczek stałych oraz tlenków azotu jest o wiele niższa.

Montaż systemu ALEX DIESEL powoduje wzrost momentu obrotowego oraz mocy silnika. Temperatura i emisja spalin nie przekraczają przedziałów ustalonych dla zasilania bazowego – diesla. Dzięki temu system nie wpływa negatywnie na żywotność silnika oraz generuje korzyści ekonomiczne i ekologiczne.