Nowe oznakowanie filtra Ultra360°

Filtr Ultra360° właśnie zyskał nowe oznakowanie. Kolejne miejsca oznaczeń, napisy MADE IN POLAND oraz logo ALEX-a, to tylko niektóre z nowych sygnatur.

 

100% made in POLAND

Produkcja ALEX to brak kompromisów. Każdy oferowany przez nas produkt jest projektowany, testowany i produkowany 100% w Polsce. Wszystko odbywa się w samym sercu Podlasia – w naszych oddziałach w Białymstoku i Kleosinie. Projekty realizujemy od A do Z – posiadamy własny dział konstrukcyjno-technologiczny, Centrum Badawczo-Rozwojowe, działy obróbki mechanicznej i przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz profesjonalne linie montażowe.

Jesteśmy dumni z tego, że nasze produkty powstają w środku Europy, w nowoczesnych polskich ośrodkach. Tylko w ten sposób możemy kontrolować wyroby na każdym etapie produkcji oraz dostarczać Klientom części najwyższej jakości. Mimo, iż produkty ALEX eksportujemy do 43 krajów na całym świecie, nie zapominamy o promocji naszej Małej Ojczyzny na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

 

 

Nowe znakowanie filtra Ultra360°

 

Filtr Ultra360° od kwietnia 2020 posiada dodatkowe oznakowanie. 

 

Na pokrywie znajdują się:

 • nazwa produktu
 • klasa produktu: LPG-CNG CLASS#2
 • numery homologacji CNG: E8 110R-007076 i LPG: E8 67R-017075.

 

W głębi pokrywy znajdziemy:

 • logo ALEX
 • napis „MADE IN POLAND”.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Na wewnętrznej stronie pokrywy (po jej odkręceniu) widnieje:

 • data produkcji – dwie cyfry w centrum koła oznaczają rok produkcji (19 dla 2019 r., 20 dla 2020 itd.), a strzałka wskazuje numer miesiąca produkcji (1-styczeń, 2-luty itd.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wkład filtra z jednej strony oznaczony jest:

 • numerem seryjnym
 • logiem ALEX, 

a z drugiej:

 • napisem „MADE IN POLAND”.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowo, na spodzie podstawy wkładu znajduje się data produkcji – dwie cyfry w centrum koła oznaczają rok produkcji (19 dla 2019 r., 20 dla 2020 itd.), a strzałka wskazuje numer miesiąca produkcji
(1-styczeń, 2-luty itd.).

 

 

 

 

 

 

Materiały i wykończenie

Filtr odstojnikowy i inne produkty ALEX, zostały stworzone z myślą o bezpieczeństwie użytkowania oraz niezawodnych instalacjach LPG. Nasze filtry odlewane są z jednolitych form, więc nie posiadają nierówności czy niedopracowanych powierzchni. Całość wykonana jest z kompozytu poliamidowo-szklanego, który gwarantuje odpowiednią wytrzymałość oraz sztywność. Produkt jest zgodny z normą jakościową ISO 9001.

 

By zapewnić wysoką skuteczność filtracji, stosujemy specjalnie zaprojektowane, dedykowane, wysokiej jakości wkłady z poliestrowego materiału filtracyjnego. Wkład składa się ze specjalnych włóknin, charakteryzujących się lepszą od papieru i bibuły skutecznością filtracji oraz nieco innym mechanizmem zatrzymywania cząstek zanieczyszczeń. Dla zapewnienia odpowiedniej dokładności filtracji w długim okresie eksploatacji, powierzchnia materiału filtracyjnego musi być możliwie duża. W Ultra360° warunek ten spełniliśmy poprzez plisowanie wkładu filtrującego, nie zwiększając jednocześnie wielkości filtra.

 

 

360 stopni wygody

Filtr Ultra360° zaprojektowany z myślą o wygodzie montażysty. Ruchome króćce wlotu/wylotu gazu, umiejscowione na niezależnych elementach obudowy, umożliwiają swobodny montaż filtra w komorze silnika.

 

 

Wymiary

 • Wysokość oryginalnego filtra wynosi 10,5 cm.
 • Dolna część filtra – osadnik – ma głębokość 8 cm.

 

 

Opakowanie

Opakowanie filtra Ultra360° oznaczone jest:

 • kodem QR
 • napisem „MADE IN POLAND”
 • unikalną nalepką z kodem kreskowym i numerem produktu.

Karton jest wykonany z grubej tektury, która skutecznie chroni produkt w czasie transportu.

 

 

Filtry Ultra360° to pewność, bezpieczeństwo i ochrona wtryskiwaczy oraz całej instalacji gazowej.

 

 

 

3MLN BARRACUDA-KONKURS

Pomyślnie zapisałeś się do newslettera ;-)

Wystąpił błąd podczas próby wysłania żądania. Proszę spróbuj ponownie.

Specjalne oferty i promocje

 Przedpremiery produktów

 LPG w praktyce

 Nie lubimy i nie wysyłamy SPAMu

Twoje dane są bezpieczne i przetwarzane zgodnie z naszą Polityką Prywatności.