FLIPPER – doskonała jakość, w atrakcyjnej cenie

Po premierach sterownika OPTIMA PICO oraz centralki RGB, prezentujemy kolejną nowość. Listwa wtryskowa FLIPPER, to efekt naszego wieloletniego doświadczenia w produkcji wtryskiwaczy gazowych. Wysokiej jakości materiały, dbałość o szczegóły i restrykcyjne testy, zaowocowały osiągnięciem dobrych parametrów oraz długiego czasu bezawaryjnej pracy.

 

 

Poznaj listwę wtryskową FLIPPER

Jako producent niezawodnych instalacji gazowych dostrzegamy dynamiczne potrzeby rynku i zmieniające się oczekiwania naszych Klientów. Zwracamy uwagę na wysoką jakość naszych produktów, ale również praktyczne zastosowanie oraz wartości użytkowe.

Nasza dotychczasowa oferta zawierała 2 rodzaje wtryskiwaczy gazowych: sprawdzoną, ekonomiczną listwę wtryskową typu valtek – ALEX RAIL-001 oraz prawdziwego wtryskowego drapieżnika – znaną na całym świecie Barracudę. Brakowało produktu, który byłby kompromisem i uzupełniłby tę gamę.

Dzięki intensywnej pracy Działu Badawczo-Rozwojowego ALEX, powstał FLIPPER – synonim wtryskiwacza o doskonałej jakości, w atrakcyjnej cenie.

Listwa wtryskowa FLIPPER posiada nową konstrukcję tłoczków oraz kompaktową obudowę. Zastosowanie mniejszego i lżejszego tłoczka, pozwoliło na osłabienie działających na niego sił. Ponadto zastosowanie autorskiego procesu wulkanizacji, znacznie wydłużyło żywotność elementów gumowych oraz przełożyło się na długą i stabilną pracę wtryskiwaczy. FLIPPER występuje w formie listwy 3- i 4-cylindrowej.

 

 

Co wyróżnia FLIPPERA?

Specjalny proces wulkanizacji powoduje, iż elementy gumowe dłużej zachowują elastyczność, nie ulegając rozbiciu. To bezpośrednio przekłada się na podawanie takich samych dawek paliwa, nawet w długim czasie użytkowania wtryskiwacza. Uszczelnienia wyprodukowane są ze specjalnych mieszanek fluorokauczukowych (FKM).

Listwa wtryskowa FLIPPER jest produkowana i testowana zgodnie z wymogami amerykańskiej normy SAE-J1832-2016, utworzonej specjalnie do standaryzacji produkcji oraz pomiarów wtryskiwaczy benzynowych. Norma zakłada jednolitość w ocenie i testach pomiarowych przeprowadzanych na wtryskiwaczach stosowanych w silnikach benzynowych.

 

 

Wykręcane dysze kalibracyjne

Zmiana średnicy dysz kalibracyjnych poprzez rozwiercenie, umożliwia osiągniecie odpowiedniej, dla danego silnika, wydajności wtryskiwacza (od 20 do 50 KM na cylinder).

Specyfikacja

  • Wersja 3- lub 4-cylindrowa
  • Całkowicie nowa konstrukcja tłoczka
  • Kompaktowa obudowa
  • Wykręcane dysze kalibracyjne
  • Materiały o wysokiej przenikalności magnetycznej i dużej indukcji nasycenia
  • Temperatura pracy od -40 do 120°C
  • Standardowe złącze AMP SuperSeal
  • Uszczelnienia ze specjalnie zaprojektowanych mieszanek fluorokauczukowych (FKM)

 

 

FLIPPER vs Barracuda

Według  pomiarów przeprowadzanych zgodnie z normą SAE-J1832-2016, wtryskiwacze FLIPPER 120 [Nl/min] i Barracuda 115 [Nl/min] mają zbliżone wydajności maksymalne. Zasadnicza różnica występuje przy minimalnych dawkach gazu (gdy silnik pracuje na wolnych obrotach). FLIPPER pracuje liniowo od czasu 2,27 ms, podając 3,17 cm3 gazu, co dla tej konstrukcji wtryskiwacza, jest bardzo dobrym wynikiemBarracuda, jako wtryskiwacz klasy premium, przeznaczony do bardziej wymagających silników, pracuje liniowo już od czasu 1,76 ms, podając 1,88 cm3 gazu.

Dynamika FLIPPERA w liniowym zakresie pracy (LFR) wynosi > 28. Wtryskiwacz Barracuda wykazuje wyższą dynamikę LFR > 49, a tym samym większą tolerancję na dobór średnicy dysz. W przypadku wtryskiwaczy Barracuda średnicę można dobierać w “przybliżeniu” i korygować ustawienia z poziomu programu do kalibracji instalacji.

 

 

 

Doskonała jakość, w atrakcyjnej cenie? – FLIPPER.

Nowoczesna konstrukcja w połączeniu z doświadczeniem w produkcji wtryskiwaczy, gwarantuje niezawodność i szybkość działania wtryskiwacza.

Pełna specyfikacja listwy wtryskowej FLIPPER dostępna jest na stronie: autogas-alex.com/products/listwa-wtryskowa-flipper

 

Listwa wtryskowa FLIPPER, to obecnie najlepszy wybór pod względem stosunku jakości do ceny na rynku wtryskiwaczy LPG/CNG.

Pomyślnie zapisałeś się do newslettera ;-)

Wystąpił błąd podczas próby wysłania żądania. Proszę spróbuj ponownie.

Specjalne oferty i promocje

 Przedpremiery produktów

 LPG w praktyce

 Nie lubimy i nie wysyłamy SPAMu

Twoje dane są bezpieczne i przetwarzane zgodnie z naszą Polityką Prywatności.