ALEX wspiera studencki zespół Cerber Motosport

Przez 2 lata, 25 studentów Politechniki Białostockiej z zespołu Cerber Motorsport, pracowało nad nowym bolidem klasy Formuła Student. W poniedziałek (19 lipca 2021) został on zaprezentowany.  Bolid CMS-07 będzie jeździł po torach Formuły 1.  Swoją cegiełkę do budowy bolidu dorzucił również ALEX Sp. z o.o.

 

Nowy bolid Formuły Student CMS-07 to jeszcze lepsza aerodynamika, elektronika, konstrukcja nośna, silnik, napęd oraz zawieszenie. Dwa lata budowało go 24 studentów z zespołu Cerber Motorsport, działającego w ramach Studenckiego Koła Naukowego Auto-Moto-Club na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.

Z przyjemnością i satysfakcją wspieraliśmy młodych, niezwykle utalentowanych ludzi przy budowie projektu bolidu CMS-07. Studenci wraz z inżynierami ALEX wykonali prawą i lewą zwrotnicę, na maszynie 5-osiowej Okuma.

W tym sezonie zespół Cerber Motorsport weźmie udział w trzech seriach zawodów Formuły Student: Formula Student Austria na słynnym torze F1 Red Bull Ring w Spielberg w lipcu; Formula Student East na torze F1 Hungaroring w sierpniu i Formula SAE Italy na torze Riccardo Paletti di Varano ‘de Melegar w październiku. Więcej szczegółów o wspaniałym zespole i ich bolidach na: wm.pb.edu.pl/cerbermotorsport/ oraz facebook.com/CerberMotorsport/.


Cieszymy się, że możemy wspierać białostockich studentów w realizacji ich motoryzacyjnej pasji oraz życzymy zespołowi Cerber sukcesów podczas następnych zawodów Formula Student i nie tylko!

 

Zawody Formuła Student powstały w latach 70. W Stanach Zjednoczonych, kiedy po raz pierwszy połączono rywalizację studentów różnych uczelni z budową samodzielnie zaprojektowanego pojazdu. Obecnie zawody osiągnęły rangę międzynarodową – odbywają się w kilkunastu krajach świata, zaś liczba biorących udział zespołów akademickich przekracza 500.

 

zdjęcia: Cerber Motorsport

wolne-boze-cialo-2023-autogas

Pomyślnie zapisałeś się do newslettera ;-)

Wystąpił błąd podczas próby wysłania żądania. Proszę spróbuj ponownie.

Specjalne oferty i promocje

 Przedpremiery produktów

 LPG w praktyce

 Nie lubimy i nie wysyłamy SPAMu

Twoje dane są bezpieczne i przetwarzane zgodnie z naszą Polityką Prywatności.