2 miliony wtryskiwaczy gazowych Barracuda na świecie [KONKURS]

Z naszej linii produkcyjnej właśnie zjechał 2-milionowy egzemplarz jednego z najbardziej rozpoznawalnych wtryskiwaczy gazowych na rynku – Barracudy.


Barracuda to szybka i drapieżna ryba morska. Ta ALEX-owa nie pływa, lecz od 2012 roku jest kluczową częścią samochodowych instalacji autogazu. Nazwa znanego na całym świecie wtryskiwacza paliwa LPG, nie bez przyczyny nawiązuje do walecznych cech morskiego drapieżnika. Wtryskiwacz został stworzony kierowcom poszukujących niezawodnych instalacji LPG.Historia

Pierwsze wtryskiwacze gazowe pojawiające się na rynku, spełniały europejskie normy emisji spalin na poziomie EURO 3, a przyspieszające tempo innowacji wymusiło stworzenie urządzeń na poziomie EURO 5 i 6. Właśnie wtedy powstała Barracuda, która oficjalną premierę miała podczas międzynarodowych targów GasShow w 2012 roku, gdzie została doceniona nagrodą INPRO.

Po hucznej premierze przyszedł czas na najcięższą próbę – weryfikację rynkową. Wtryskiwacz już wtedy podbił serca instalatorów oraz użytkowników na całym świecie i od tej pory Barracuda jest synonimem niezawodnego wtryskiwacza LPG.

 


– Naszymi rozwiązaniami zdobyliśmy najpierw rynek polski, a potem 40 rynków zagranicznych. Zbieramy gratulacje nawet od Włochów, którzy przez lata twierdzili, że w Polsce niczego konkurencyjnego wobec nich nie zrobimy. To jest powód do dumy
– nie ukrywa satysfakcji prezes firmy Tadeusz Ożarowski. – Dziś nie musimy sami chwalić tej konstrukcji. Najlepszą pochwałą jest opinia klientów, którzy polecają sobie nasze rozwiązania. To najlepsza rekomendacja. – dodaje.

 

 

 

2.000.000 Barracuda

Jubileuszowy egzemplarz zjechał z linii produkcyjnej 19 czerwca 2020 r. Zapotrzebowanie na Barracudy wcale nie słabnie, a wręcz przeciwnie – rośnie w coraz szybszym tempie. Obecnie wtryskiwacze są eksportowane do 43 krajów na świecie. To niezbity dowód na ich niezawodność i popularność. Producent nie zamierza jednak spoczywać na laurach – Wierzymy w to co robimy, a bezpieczeństwo i zadowolenie naszych Klientów daje nam energię do dalszego działania. – mówi prezes ALEX-a.


 

 

 

W zespole siła

Prawdziwą wartością firmy są oddani jej ludzie. Nie inaczej jest w firmie ALEX. Do stworzenia innowacyjnego produktu niezbędna jest ciągła konfrontacja założeń konstruktorskich z montażystami i użytkownikami. Tak też powstawała Barracuda. Ten sprawdzony wtryskiwacz jest efektem ciężkiej pracy, ogromu wiedzy i doświadczenia całego zespołu: od inżynierów, przez monterów i testerów, aż po handlowców.

Ojcem Barracudy i Team Leaderem zespołu badawczego jest doskonały konstruktor Piotr Świrydowicz – Nie dość, że wielki umysł, to jeszcze człowiek, który doskonale rozumie, że bez pracy zespołowej nie ma sukcesu. Nawet jeśli siłą napędową jest fenomen – przekonuje prezes ALEX-a – Pan Piotr umie się otwierać na innych. I tak powstaje produkt, którego chce rynek.

 

 

 

Co wyróżnia wtryskiwacze Barracuda?

Barracudę skonstruowano i wykonano w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko przywierania zanieczyszczeń znajdujących się w gazie do powierzchni wewnątrz wtryskiwacza. Sukces niezawodności wtryskiwacza tkwi w szczegółach, między innymi w uszczelnieniach. Są one produkowane ze specjalnie zaprojektowanych mieszanek fluorokauczukowych, których dokładny skład jest ściśle strzeżoną tajemnicą firmy. W konstrukcji Barracudy zastosowano nowoczesne nanopowłoki oraz powłoki fluoropolimerowe z funkcją non-stick i anti-freeze, które skutecznie chronią elementy wykonawcze wtryskiwacza przed szkodliwym działaniem czynników fizykochemicznych.

– Zastosowaliśmy w Barracudach nanopowłoki o wysokich właściwościach tribologicznych i antyadhezyjnych. Ich główną rolą jest zmniejszenie tarcia i wydłużenie żywotności poszczególnych elementów wtryskiwacza. Dodatkowo chronią też mechaniczne elementy wtryskiwacza przed przywieraniem mikroskopijnych zanieczyszczeń, które znajdują się w gazie. Dzięki temu nasze Barracudy doskonale radzą sobie w różnych, nawet skrajnych warunkach pracy – wyjaśnia Piotr Świrydowicz, główny konstruktor wtryskiwaczy Barracuda.

Wtryskiwacze są dostępne w wersji do pojedynczego montażu, jak i zespolone w listwy 2, 3 i 4– cylindrowe. Wykręcana dysza kalibracyjna umożliwia płynną regulację przepływu gazu i wydajności wtryskiwacza (od 20 do 50 KM na cylinder). Pełna specyfikacja techniczna dostępna jest na stronie produktu: wtryskiwacz Barracuda.

 


Konkurs – Ile przejechały Twoje Barracudy?

Z okazji wyprodukowania 2-milionowego wtryskiwacza, ALEX Sp. z o.o. ogłasza konkurs pod nazwą Ile przejechały Twoje Barracudy?


Zasady są proste:

1. Zrób kilka zdjęć swojego samochodu oraz wtryskiwaczy Barracuda, które masz zamontowane pod maską.
2. Udokumentuj nam, ile kilometrów przejechałeś już na swoich egzemplarzach wtryskiwaczy. Preferujemy zdjęcia/skany książki serwisowej instalacji LPG lub inny wiarygodny sposób.
3. Napisz kilka słów o montażu instalacji, Twoich odczuciach z użytkowania i jazdy na LPG, ocenie naszych produktów – wykaż się kreatywnością ;-).
4. Zdjęcia wraz z opisem i uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym (skan lub plik tekstowy) prześlij na adres: konkurs@optimagas.com


Konkurs trwa od 2 lipca 2020 do 31 sierpnia 2020.
Więcej informacji o konkursie znajdziesz TUTAJ.


Zwycięzcy zostaną nagrodzeni zestawami nowych wtryskiwaczy Barracuda wraz z bezpłatnym montażem w jednym z warsztatów sieci ALEX. Najlepsze historie opublikujemy na stronach www.autogas-alex.com, www.optimagas.com oraz naszym profilu Autogas ALEX na facebook-u. 

3MLN BARRACUDA-KONKURS

Pomyślnie zapisałeś się do newslettera ;-)

Wystąpił błąd podczas próby wysłania żądania. Proszę spróbuj ponownie.

Specjalne oferty i promocje

 Przedpremiery produktów

 LPG w praktyce

 Nie lubimy i nie wysyłamy SPAMu

Twoje dane są bezpieczne i przetwarzane zgodnie z naszą Polityką Prywatności.